Kot syberyjski – charakterystyka

Kot takiej odmiany charakteryzuje się doskonałym umięśnieniem oraz mocą. Ciężko się temu dziwić, z racji gdyż kot syberyjski zamieszkiwał na początku na terenach Syberii. Nie trudno jest więc sobie wyobrazić, że jego dawne życie, nie należało do najłatwiejszych. Fakt ten ma jednak własne pozytywne strony, tak naprawdę odmiana ta, nie jest prawie wcale zmieniana przez ludzi. Z racji że czworonóg żył w miejscach zasiedlonych przez osadników zubożałych i posiadających pozostałe problemy, odmiana posiadała możliwość naturalne ukształtowanie.

Dlatego zwierzak taki nie został przerasowiony, nie cierpi także na wiele schorzeń genetycznych, tak typowych dla ras czworonogów praktycznie modyfikowanych przez ludzi. Kot syberyjski ma pewną ważną cechę. Mimo wszystko z racji własnych znacznych rozmiarów, proces jego dojrzewania jest nico dłuższy niż jest to w w odniesieniu do, pupili odmiennych odmian. Koty te mogą dojrzewać nawet do ukończenia 5 roku życia. Przeciętna kotka osiąga ciężar około 3 kilogramów, w czasie kiedy samiec może osiągać wagę także 7-8 kilogramów.

Każdy hodowca a także opiekun takiej odmiany, zmuszony jest z pewnością pamiętać że wspomnianej odmiany nie powinien być krzyżowany z żadną pozostałą odmianą czy też miksem kilku odmian. Kot syberyjski jest czoworonogiem mającym, obfitą sierść stanowiącą jego sporą zaletą. Mimo to, struktura jego włosa nie jest problematyczna dla ludzi będących alergikami. Czworonogi takiej rasy bywają wyjątkowymi miłymi towarzyszami. Kochają kontakt z właścicielem, a także lubią wzajemne igraszki wraz z właścicielem.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/syberyjskie/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com