Kot Burmilla – pielęgnacja, opieka

Koty najczęściej uważane są za czworonogi zazwyczaj chodzące własnymi ścieżkami, które nie przywiązują dużej uwagi do obecności albo też nieobecności hodowcy. Mnóstwo ludzi kieruje się stereotypami, twierdzą że pupile te wcale nie przywiązują się do hodowców a tak naprawdę do miejsc w jakich żyją. W rzeczywistości jest to po części prawda, powinno się mimo wszystko zauważyć że są rasy mające trochę inne charaktery w tym względzie. Dla osób odosobnionych, żyjących w pewnym odosobnieniu, z pewnością posiadanie tego wiernego niczym pies kota, jest niezwykle istotne.

Kotem idealnie nadającym się dla osób w podeszłym wieku będzie kot rasy Burmilla. Odmiana taka utworzona została dopiero w roku 1981 roku, więc da się uznać ją za całkiem nową odmianę. Udało się ją otrzymać z skrzyżowania kotów odmiany pers wraz z kotami birmańskimi o maści lilia. Kot Burmilla bez większych kłopotów sprawdzi się jako lokator za równo wsi jak a także miast. Jego średnie gabaryty, pozwalają na trzymanie go także w niewielkich mieszkaniach. Mimo iż ciało tego kociaka jest bardzo umięśnione, nie ma on ogromnej potrzeby wspinania się po drzewach.

Taki instynkt łowienia także nie jest zbyt rozwinięty porównując dla przykładu z zwierzętami odmian orientalnych. Kot Burmilla może także bez dużego kłopotu mieszkać wraz z dziećmi. Jego cichy oraz zrównoważony charakter sprawi ze zapewne spodoba się również większości dzieci. Oczywiście pod warunkiem iż stanie się ono dla niego delikatne. Kociaki tej rasy uwielbiają czułe gesty a także chętnie wchodzą swoim opiekunom na kolana domagając się głaskania.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Purrfectcatbreeds.com