Kot azjatycki – hodowla, informacje

Mnóstwo ludzi w dzisiejszych czasach jest szczególnie przekonane do przetrzymywania kota niż psa. Dlaczego się tak dzieje? Głownie ze względu na czas. Pies wymaga wczesnego wstawania, zabierania go na przechadzki. Co najważniejsze pies zostawiony samotnie w mieszkaniu będzie hałasować, piszczeć a także niszczyć dom. Koty jednak zdecydowanie spokojniej radzą sobie z samotnością. Zazwyczaj po prostu ją przesypiają, załatwiając swoje potrzeby fizjologiczne w kuwecie.

Zdecydowanie odpowiedniej jest zdecydować się na kota rasowego niż też niewiadomego pochodzenia. Możemy mieć wówczas świadomość które cechy charakteru będzie on przejawiał lub co powinniśmy mu, jako właściciele zorganizować. Ras pupili jest tak sporo, że na pewno większość z nas znajdzie odmianę właściwą dla siebie i osobistego sposobu życia. Jedną z odmian znajduje się kot azjatycki. Koty tej rasy występują w swoistego typu dwóch możliwościach, pierwszy z nich to kot azjatycki długowłosy, drugi zaś krótkowłosy. Koty takiej rasy wywodzą się z Wielkiej Brytanii, która to jest wyjątkowo znana z hodowli pupili, przede wszystkim kotów.

Z reguły koty wspomnianej odmiany wspaniale odnajdują się nie tylko jako mieszkańcy wsi jak i miast. Nie przepadają one za przechadzaniem się po ogrodzie, dla tego również nie jest konieczne jego posiadanie. Wbrew ogólnym stereotypem, kot azjatycki, nie dobrze przeżywa długotrwałą samotność. Zdecydowanie bardziej komfortowo czuje się on mając możliwość żeby wejść na kolana swojemu właścicielowi znajdować się w centrum uwagi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Yourcat.co.uk